Výstavy

3. 5. 2024 - 26. 5. 2024

KNIHY, ILUSTRÁCIE A INÉ OBRÁZKY

Ateliér ilustrácie a grafiky VŠVU

Pedagógovia: Doc. Mgr. art. Ľuboslav Paľo, ArtD.; odb. as. Mgr. art. Zuzana Šebelová

Prezentovaná kolekcia reflektuje široké spektrum podôb súčasnej ilustrácie, pričom sú zastúpené ilustrácie z kníh pre deti, ale aj autorské projekty komunikujúce aktuálne problémy súčasnosti.

Vystavujú: Monika Žideková, Katarína Šoltísová, Duyen Pham Thimy, Veronika Papierniková, Alexandra Poláčková, Veronika Mudráková, Charlota Horáková, Sára Paldanová, Viktória Bálintová, Julia Matsvejko, Yuka Konishi, Nina Bialová, Namiko Uchnárová, Johanka Janošíková, Dávid Pogran, Natálie Štěpáníková
Dejiny farebných dobrodružstiev

Výstava časopisu Slniečko a ilustrátora Dávida Soboňa


3. 5. - 26. 5. 2024

Výstava je súčasťou XIII. ročníka festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe.

Otváracie hodiny

Pondelok – Zatvorené

Utorok – Piatok 14.00 – 17.00 hod.

Sobota – Nedeľa 14.00 – 18.00 hod.

Stála expozícia - foyer II. poschodie

Akademický maliar Jozef Bubák – Symfónia o človeku

Dominantou interiéru na II. poschodí foyeru Domu umenia je monumentálne výtvarné dielo akademického maliara Jozefa Bubáka SYMFÓNIA O ČLOVEKU rozmer 18 m, 30 cm x 3m 50 cm, acryl. Autor predstavuje  podoby človeka, snahu o zachytenie hudobnosti, harmónie ľudského tela, jeho vonkajšieho i vnútorného súladu so zviditeľnením hudobného motívu. Preto si ako modely neraz vyberal baletky a tanečníkov. Symfóniu o človeku vytvoril v spolupráci so zborom Baletu Slovenského národného divadla. Pozorný divák môže rozpoznať významné umelecké osobnosti baletu SND zobrazené v tomto diele. Autor tvoril na objednávku Slovenskej filharmónie v rokoch 1982-1991.

Jozef Bubák (* 23. 4. 1950 v Komárne – † 12. 2. 2013 v Bratislave)

Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na oddeleniach všeobecného maliarstva, voľnej maľby a gobelínu, monumentálnej tvorby. Istý čas pôsobil ako pedagóg na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave. V rokoch 1985 – 1991 pracoval na koncepcii a realizácii syntetického divadla s baletným súborom Slovenského národného divadla a Janáčkovým divadlom v Brne ako režisér, libretista, scénograf a kostýmový výtvarník. Bol spoluzakladateľom New Ballet Brno. Od roku 1993 realizoval výtvarné návrhy emisie slovenských bankoviek. Vystavoval na Slovensku v Nemecku, v Rakúsku a vo Veľkej Británii.

Hudba, najmä vážna bola vždy neodmysliteľnou súčasťou atmosféry, v ktorej tvoril. Považoval ju za dokonalé vyjadrenie harmónie, o ktorú sa snažil vo svojej tvorbe.

Piešťanské Rendezvous

Výstavy sú súčasťou 23. ročníka česko-slovenského festivalu 

Renáta Fučíková

Od 1.10.2021 do 7.11.2021 Výstava oceňovanej českej výtvarníčky a ilustrátorky Renáty Fučíkovej z kníh Obrazy ze Starého zákona, Obrazy z Nového zákona a Krajiny Domova. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR. Realizované v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany.

 

Ján Amos Komenský

Od 5.10.2021 do 7.11.2021 Výstava ilustrácií študentov ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Diela vznikli k 350. výročiu úmrtia Jána Amosa Komenského (2020).
Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.
Realizované v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany.

 
 

ROMAN TIBENSKÝ – Život nie je čiernobiely, alebo…

Od 5.10.2021 do 7.11.2021 Výstava fotografií
Výber fotografií k 55+1. výročiu narodenia autora.
Výstava je realizovaná v spolupráci s Trnavským osvetovým strediskom.
Kurátor výstavy: Martin Valo

 

Výstava inšpirovaná fenoménom Polívka

Výstava potrvá od októbra do novembra 2021.Obrazy, karikatúry, fotografie

Výstavu inšpirovanú fenoménom Polívka, nestorom česko-slovenského festivalu Piešťanské rendezvous, máte príležitosť si prezrieť aj v tomto roku počas 23. festivalového ročníka. Obrazy, kresby, fotografie či karikatúry inšpirované Bolkom Polívkom zaručene pobavia a pripomenú túto umeleckú osobnosť pred predstaveniami vo vstupných priestoroch Veľkej sály a v Mini galérii Domu umenia Piešťany.

Srdečne pozývame!

 
 

PROGRAM