Hľadisko

Dom umenia letné mesiace 2015 využil na realizáciu generálnej rekonštrukcie interiéru Veľkej sály. Kreslá boli vymenené za nové, taktiež podlahy a čalúnenie stien. Na prvý pohľad sa architektúra sály veľmi nezmenila. Pri kreslách boli použité kvalitné materiály. Kreslá sú osadené na pôvodnej konštrukcii ale je upravený sklon a hlavne ergonomické tvarovanie kresiel. Výplň je z pevného, no prispôsobivého materiálu (vydrží záťaž v kamiónoch). Kreslá sú kombinované drevom, v zadnej časti operadla a vrchná časť opierok na ruky je taktiež drevená. Tieto časti kresla sa najviac používaním opotrebúvajú. Veríme, že toto riešenie predĺži ich životnosť. Už prvé reakcie divákov nám potvrdzujú, že návštevníci ocenia i väčší priestor na nohy. Ten bol dosiahnutý práve určením správneho sklonu operadiel v jednotlivých radách. Naopak kreslá sú masívnejšie a hrubšie. Podlahu tvoria opäť hnedé koberce, ktoré sú bledšie ako tie predošlé.
Popri týchto rozsiahlych prácach pracovníci Domu umenia spravili potrebné nátery zábradlí, dvier a hlavne javiska. Všetky priestory kompletne dôkladne vyčistili.

V roku 2015 boli v Dome umenia Piešťany s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Audiovizuálneho fondu zrealizované dva projekty – digitalizácia kina na 2D technológiu ( apríl, máj ) a rekonštrukcia interiéru Veľkej sály. Veríme, že realizáciou týchto projektov prispejeme k spokojnosti našich návštevníkov a hlavne Dom umenia bude spĺňať parametre nadštandardného kultúrneho zariadenia v regióne.

Premena pôvodnej sály na novú – zrekonštruovanú – foto:

PROGRAM